דף הבית פורום חדשות מערכת מידע לוח דרושים צור קשר
השתלות שיניים
פורסם בתאריך: 07/10/08

השתלות שיניים

2.1/5 (דירוגים 104)

מהם התסמינים לדלקת חניכיים? מהם הגורמים העיקריים להיווצרות דלקות חניכיים? האם דלקות חניכיים יכולות להסתבך ולהוות סיכון ממשי לשיניים? כיצד ניתן למנוע דלקת חניכיים? מהו אופן הטיפול בדלקות?

כמו בכל תחום בבריאות השן, ניתן למנוע נזק לשיניים בפשוט רבה. שמירה על ניקיון השיניים והפה, ציחצוח שיניים תוך שימוש במשחת שיניים המכילה פלואוריד, שימוש בחוט דנטלי לאחר הצחצוח, שטיפת הפה במי-פה והימנעות מכמות גדולה של סוכר יסייעו לשמור על בריאות השן, יפחיתו רובדי חיידקים המצטברים על השיניים ממזון, וימנעו זיהום ודלקות חניכיים.קיימים מספר גורמים המגבירים את הסיכון ללקות בדלקת חניכיים וכמו כן גורמים המעכבים את החלמתה. הגורמים יכולים להיות חיידקיים, תרופתיים, והורמונליים:

1. בראש ובראשונה אי -שמירה על ניקיון הפה באופן קבוע מאפשר התפתחות דלקת חניכיים. מזון וחיידקים המצטברים על השיניים פוגעים גם בחניכיים, יוצרים תחושת כאב, ומגבירים את הסיכון להתפתחות מחלות נוספות (כגון עששת).

2. גורמים זרים בפה - כגון גשר על השיניים, טבעות ושאר מכשירים שמשתמשים בהם בזמן טיפולי שיניים שונים, הם גוף זר הצובר חיידקים ומגביר את הסיכון לדלקת חניכיים.

3. עישון בשילוב עם אי-שמירה על ניקיון הפה עלול לתרום להתפתחות דלקת חניכיים, נסיגת חניכיים, וכמו כן לעכב את קצב ההחלמה מדלקת חניכיים.

4. אצל נשים שינויים הורמונליים בזמן ההריון עלולים להגדיל את הרגישות לדלקת חניכיים. הסימנים המזהים של דלקת חניכיים הם לרוב פצעים בפה (חניכיים מדממות), חניכיים הרגישות למגע, נפיחות בחניכיים. דלקת חניכיים אשר אינה מטופלת בזמן עלולה להסתבך ולהפוך למוגלה. החניכיים עלולות ליסוג, והתמיכה בשיניים תיחלש. בטיפול אצל רופא השיניים יתבצע ניקוי השיניים בעזרת מכשירים שונים. במקרה כזה מומלץ ניקוי יסודי אצל שיננית. זכור! דלקת חניכיים ניתנת למניעה בפשטות רבה, והסיבוכים שמחלה זו יכולה לגרום הם מסוכנים לבריאות השן ומיותרים.

Bookmark and Share

לא נמצאו תגובות

כתבות נוספות: