דף הבית פורום חדשות מערכת מידע לוח דרושים צור קשר
ריח פה
פורסם בתאריך: 17/12/08

ריח פה

2.2/5 (דירוגים 112)

ריח רע מהפה (הליטוזיס) יכול לנבוע ממספר מקורות:

1. צחצוח שיניים לא נכון המביא להישארות מזון בין השיניים. המזון נרקב ומשחרר ריח לא נעים. צחצוח שיניים מספר פעמים ביום עשוי להיות לא אפקטיבי. חשוב לצחצח אפילו רק פעמיים בצורה נכונה, מאשר לצחצח מספר פעמים בצורה לא אפקטיבית. השיננית במרפאה תשמח להדריך אותך בדרך הנכונה לביצוע צחצוח אפקטיבי, ותדריך אותך בשימוש בעזרים נוספים כגון: קיסמים וחוט דנטלי. היא עשויה להציע לך דרכי התמודדות נוספות, וביעוץ עם רופא אף להפנות אותך למומחה חניכיים.

2. דלקת חניכיים ופעילות חיידקית בפה. חשוב לפיכך להגיע אל השיננית אחת לחצי שנה לניקוי אבנית שימנע את הופעת דלקת החניכיים.

3. טפטוף של רוק צמיגי מהסינוסים וחלל האף לאחורי בסיס הלשון. הרוק מתפרק ע"י חיידקים המשחררים ריח גופריתי. חשוב עם כן להבריש גם את הלשון. קיימות מברשות יחודיות לצורך זה (תמונה למטה מימין). בנוסף, רצוי לגרגר עם מי שטיפה. במחקרים רשמיים (CRA,2005) נמצא כי מי שטיפה של אוקסיפרש המכילים אבץ הם היעילים לזמן הרב ביותר.

4. בעיה מהקיבה (נדיר מאד).

5. הרגלי אכילה ושתיה לא נכונים. כאשר הגוף רעב למזון הוא משחרר חומרים נדיפים הנקראים קטונים. לחומרים אלו ריח המזכיר קצת את ריחו של האצטון. הקפדה על אכילה מסודרת במרווחים לא גדולים מדיי, ושתיית מים כנדרש יעזרו מאד למיגור התופעה.

6. צריכה מוגברת של אלכוהול ו/או טבק

7. יובש פה עשוי לנבוע ממספר גורמים לכשעצמו, ולהביא לריח רע. חשוב להתייעץ עם רופא השיניים. נושא ריח הפה נמצא בחזית המחקר, ופתרונות חדשים צצים חדשות לבקרים.

ד"ר מאיר אבירם
http://www.bestclinics.co.il

מקור המאמר: מאמרים.

Bookmark and Share

1 תגובות

Cool! מאת: Mad Max תאריך 17/12/08

Coool!!!

1 הצבעות

כתבות נוספות: