דף הבית פורום חדשות מערכת מידע לוח דרושים צור קשר
שיניים לבנות, הצלחה פוליטית (מאת ד"ר ספי פורת)
פורסם בתאריך: 24/04/09

שיניים לבנות, הצלחה פוליטית (מאת ד"ר ספי פורת)

2.2/5 (דירוגים 153)

בטבע, מעבר לתפקידן בחיתוך ולעיסת המזון ,יש לשיניים תפקיד נוסף - הפשלת השפתיים וחשיפת השיניים שתחתיהן מהוות איתות לאיום, הפחדה והרתעה, בעיקר בקרב חיות הטרף.

בעולמם המעודן יותר של בני האדם, הפשלת השפתיים וחשיפת השיניים המאיימת שבטבע הפכה את ייעודה לחלוטין - החיוך מסמל איתות לרצון טוב, לאמון ולשלום בין הפרטים החשדנים של המין האנושי.

זו הסיבה שתינוקות יודעים לחייך אינסטינקטיבית קרוב מאוד ללידתם - ורוכשים את חיבת הסובבים אליהם, זו הסיבה שאנו מחייכים לזרים כדי לרכוש את אמונם ולקרובים כדי להביע את חיבתנו.

אפשר לחלק את החיוכים לסוגים רבים - חיוך כן, חיוך רחב, חיוך מזייף ועוד. כמעט כמו שהעיניים הן ראי הנפש, כך החיוך מגלה הרבה על אישיות בעליו. בדך כלל חיוך החושף שיניים נתפש כאמיתי ולבבי יותר מהחיוך הסגור והמאופק שבשפתיים סגורות.

האמריקנים יודעים זאת היטב - הפוליטיקאים שלהם מחייכים ללא הרף. אך אם נבדוק את תמונות המועמדים לנשיאות ארצות הברית בבחירות האחרונות - ברק אובמה וג'ון מקיין, נוכל בקלות לראות חיוכו של מי משניהם, גלוי יותר, פתוח יותר, רחב יותר וקורן יותר - גם בלי לדעת כלום על המועמדים - הרי ברור למי הסיכוי הרב יותר, לפחות במבט ראשון לרכוש את אמון הבוחרים... לא פלא לכן שבארצות הברית יותר מעשרה מיליון איש יוציאו השנה יותר מ 1.7 ביליון דולר על שירותים ומוצרים להלבנת שיניים. ואצלנו? הסתכלו בתמונות המועמדים לראשות הממשלה: אף אחד אינו חושף שיניים, וכל החיוכים קטנים ומרומזים בלבד. מה הסיבה לכך? רצון להפגין קשיחות ורצינות - אולי. רצון לכסות דווקא על אופי טורף של שיניים מאיימות וניבים חדים - יכול להיות.

ויתכן שהסיבה הרבה יותר פרוזאית - כולם גיבורים על החמאס אבל פוחדים מרופא השיניים??

אולי לנבחרינו יש מה ללמוד מאובמה. הוא הרי יודע מה שכל תינוק יודע - שאין כמו חיוך רחב, צחור, ובעיקר אמיתי - לרכוש אמון ולהמיס לבבות.


Bookmark and Share

לא נמצאו תגובות

כתבות נוספות: