דף הבית פורום חדשות מערכת מידע לוח דרושים צור קשר
רשלנות רפואית בטיפולי שיניים
פורסם בתאריך: 07/10/08

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים

2.1/5 (דירוגים 120)

אחד מתחומי הרפואה אשר בו מוגשות תביעות רבות בגין רשלנות רפואית הינו תחום רפואת השיניים. במקרים לא מעטים המטופל אינו מבין כלל אילו טיפולים מבוצעים לו שכן הוא אינו יכול להתבונן בצורה נוחה במקום הטיפול ואינו מבין את המונחים המקצועיים ולפיכך לעיתים רק בדיעבד, עם הפניה לרופא שיניים אחר, מתברר לו כי בוצע לו טיפול שיניים כושל אשר גרם לו לנזק.

בטיפול שיניים, כמו בכל טיפול רפואי אחר, חובה על רופא השיניים להסביר למטופל את מהות הטיפול, סיכוניו וסיכוייו כמו גם טיפולים חלופיים אפשריים ולקבל את הסכמתו מדעת של המטופל לטיפול.

מקרי הרשלנות הנפוצים בטיפולי שיניים הינם תכנון לקוי של שיקום הפה אשר עלול אף לגרום לנזק לשיניים בריאות, ביצוע לא נכון ולקוי של שתלים ועד למקרים של נזק לעצבי הלסת ושיתוק שרירי הפנים.

חשוב להבין כי בתחום רפואת השיניים קיימים תחומי התמחות שונים כמו שיקום הפה, טיפולי שורש, אורטודנטיה ועוד. מומלץ לפיכך בטרם ביצוע טיפול שיניים לוודא כי אכן רופא השיניים אליו פנית הינו בעל מומחיות מתאימה לסוג הטיפול הנדרש.

במקרה של חשש לרשלנות רפואית בטיפול שיניים אשר גרמה לנזק מומלץ לפנות לעורך דין אשר הינו בקי ומנוסה בתחום הרשלנות הרפואית. עורך הדין יקבל מרופא השיניים את מלוא התיק הרפואי ובכלל זה צילומי הרנטגן אשר הינם מרכיב עיקרי וחשוב בתיעוד. לאחר מכן יפנה עורך הדין את הלקוח לבדיקת רופא שיניים מומחה בתחום הטיפול הנדרש על מנת לבחון אם הטיפול שקיבל הלקוח היה סביר ותקין. אם ימצא כי הטיפול היה רשלני הרי שהמומחה יצייד את הלקוח בחוות דעת רפואית אשר על בסיסה תוגש תביעה לבית משפט. לקראת פגישת ייעוץ עם עורך הדין מומלץ כי הפונה יביא עימו את כל התיעוד הרפואי אשר ברשותו הנוגע לטיפול, צילומי רנטגן של שיניו וכן קבלות שהוצאו לו כנגד תשלומים שניתנו לרופא.

מומלץ כי מי שסבור שנפגע ברשלנות רפואית בטיפול שיניים ימנע מפניה אל הרופא המטפל או להנהלת המרפאה במכתבי תלונה שונים שכן לעיתים במכתב זה נמסר מידע לא מדויק אשר עלול להזיק בניהול תביעה עתידית.

בכל מקרה בטרם נקיטת הליכים מומלץ להתייעץ תחילה עם עורך דין הבקי בתחום הרשלנות הרפואית.

הכותב הינו עו"ד העוסק בדיני נזיקין, רשלנות רפואית, תאונות דרכים ותאונות שונות. חבר בועדת רפואה ומשפט של לשכת עורכי הדין, חבר באגודה לרפואה ולמשפט בישראל, בעל השכלה רפואית.


Bookmark and Share

לא נמצאו תגובות

כתבות נוספות: